Новини

Де аграрію взяти гроші під час війни?

UAFA TA провела перший вебінар із серії «Агробізнес під час війни» про кредитування аграрного бізнесу після початку повномасштабного вторгнення росії.

Не дивлячись на всі складнощі та ризики воєнного стану, за період від початку війни банки не припиняли кредитування підприємств аграрного сектору:

  • всього за період війни видано біля 35 млрд грн кредитів (24.02 – початок червня 2022 року),
  • 17 млрд грн було виплачено на посівну кампанію під нульову ставку та кредитні гарантії,
  • більше 70 % підтримки фінансування посівної було надано держбанками,
  • більше ніж 13 тисяч сільськогосподарських позичальників отримало кредитну підтримку.

Активно кредитували не менше 25-ти банків різної форми власності. І це було не лише поновлення угод, що були укладені раніше, але і видачі за новими кредитними лімітами.

Кредитні кошти надавались переважно на фінансування поточних потреб сільськогосподарських підприємств. Фінансування капітальних або інвестиційних витрат було суттєво обмежено відсутністю можливості довгострокового планування.

Переважна більшість кредитів була надана в рамках програм державної підтримки, що реалізуються через Фонд розвитку підприємництва.

Більшість банків зберігали обережне ставлення до позичальників, віддаючи перевагу підтримці вже діючих позичальників. Розгляд проектів нових позичальників продовжували здебільшого Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк.

Наступний вебінар про можливості залучення ресурсів через державні та міжнродні програми відбудеться 09 червня. Додаткова інформація доступна у розділі Анонси подій або на Facebook.