Новини

Експерти UAFA TA розповіли про можливості залучення коштів для аграрного бізнесу

25 серпня 2022 року відбувся вебінар «Практичний фандрейзинг: гроші для аграріїв».

Більшість територіальних громад є сільськими. І навіть у складі міських громад є чимало сіл. Зрозуміло, що сільське господарство є важливим, а часто ключовим елементом економіки громад, для розвитку якої потрібні ресурси – кредити, гранти, інвестиції.

Де шукати ресурси і як їх залучати – відповіді на ці запитання змогли отримати керівники та фахівці органів управління територіальних громад, представники бізнесу, професійних організацій змогли отримати під час вебінару.

Ігор Лідовий, заступник голови Платформи «Сільський розвиток: земельні  відносини» Асоціації ОТГ, Голова Сергіївської ТГ, що у Полтавська області, переконаний, що органи управління громад мають стати більш активно допомагати у пошук ресурсів місцевому сільськогосподарському бізнесу, насамперед, малому та середньому. Адже, чим більше успішних  сімейних ферм, сільськогосподарських підприємців та підприємств у громадах, тим більше робочих місць для членів громади, більше доходів у місцевому бюджеті. Успіх громаді – це успіх її членів.

Роман Корінець, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, експерт проекту UAFA TA, виступив із презентацією «Гроші для аграріїв: актуальні можливості». «Навіть у часи війни є чимало можливостей для залучення аграріями ресурсів для збереження та розвитку власного бізнесу – як державних, так і додержавних, – вважає доповідач. Продовжується дія програми «Доступні кредити 5-7-9». Нещодавно урядом започаткована система грантів для аграрного бізнесу. Проекти та програми міжнародної технічної допомоги також готові допомогти аграріям, а також тим, хто хоче долучитися до сільського господарства, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам війни. Територіальним громадам необхідно поліпшувати власну спроможність залучати зовнішні ресурси для розвитку з різних джерел. Фандрейзинг – це складна професійна діяльність. Цьому треба вчитися. Видається доцільним запровадження такої посади у громадах».

Олег Осаулюк, спеціаліст з розвитку бізнесу з дорадчими службами проекту Європейського інвестиційного банку «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» (UAFA TA) розповів про внесок проєкту у справу залучення ресурсів аграріями. Фахівці  UAFATA надають аграріям інформаційну, консультаційну підтримку. У співпраці з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України створюється платформа електронного навчання для фінансових/кредитних дорадників. дорадників з агробізнесу. «Проект UAFA TA зацікавлений у співпраці з Асоціацією ОТГ. Ми переконані, що це додасть ефективності і нам і громадам», – переконаний представник проекту.

Організатор заходу – Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» у партнерстві з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України та проекту Технічної Допомоги на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Захід було проведено за підтримки Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) та Шведсько-українського проєкту «Підтримка децентралізації в Україні» на базі Платформ «Сільський розвиток: земельні відносини» та  «Економіка та інвестиції» Всеукраїнської Асоціації ОТГ.