Новини

АТ «Аграрний фонд» розпочало роботу над залученням фінансування в рамках проекту

В рамках спільної програми України та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) щодо кредитування аграрного бізнесу АТ «Аграрний фонд» та проект «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» уклали Меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає співробітництво щодо надання комплексної підтримки ланцюгів зі створення доданої вартості в аграрній галузі, а саме вирощування, переробки зернових та олійних культур. Також сторони домовилися сприяти створенню умов для функціонування ринку сільськогосподарської продукції, підтримки вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника в рамках субпроектів, погоджених з ЄІБ.

«Ми раді підписанню спільного документу, який засвідчує початок нашого співробітництва з АТ «Аграрний фонд». У рамках підписаного Меморандуму проект Технічної допомоги має намір об’єднати та скоординувати зусилля з АТ «Аграрний фонд» щодо ідентифікації та розробки субпроектів для розвитку ланцюгів створення доданої вартості з вирощування або переробки зернових та олійних культур відповідно до операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» в інфраструктуру державного сектору. Також наші фахівці зможуть надати консультації щодо розробки пропозицій стосовно субпроектів та їх відповідності стандартам ЄІБ, зокрема екологічним і соціальним», – повідомив керівник проекту «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» Штефан Розенов.

За словами в.о. голови правління АТ «Аграрний фонд» Богдана Банчука, таке співробітництво дасть можливість залучити значні ресурси для модернізації та розширення виробничих потужностей, а також спрямувати кошти на підтримку вітчизняних сільгоспвиробників.

«В рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» Аграрний фонд зможе залучити значне фінансування у розвиток вже існуючих програм та у впровадження нових. Зокрема, анонсована передача в управління комбінатів хлібопродуктів для забезпечення продовольчої стабільності дозволила б направити необхідні ресурси на їх модернізацію. Такі інвестиції дадуть можливість підвищити рівень економічної ефективності державних КХП і як результат – посилять роль держави в забезпеченні продовольчої безпеки країни», – розповів Богдан Банчук.

Нагадаємо, проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» передбачає виділення Україні 400 млн євро, до 30% з яких можуть бути спрямовані на підтримку інфраструктури державного сектору.

Довідково: Проект «Технічна допомога на підтримку впровадження операції «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» впроваджений за підтримки Європейського інвестиційного банку в рамках підписаної Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України від 20 вересня 2016 р. Проект спрямований на розширення можливостей агропідприємств у доступі до довгострокових кредитних ресурсів.

Джерело