Анонси подій

Статус кандидата у члени ЄС: вигоди та виклики для аграріїв

Дата: 08 вересня, 13.00 (Київ)

Місце: zoom https://bit.ly/3qbbGlZ

Реєстрація: http://t.me/UAFATA_infohub_bot

Статус кандидата надає Україні чимало переваг. Для прискорення реформ та підготовки до членства Україна зможе отримати доступ до різноманітних інструментів фінансування ЄС, зокрема до єдиного передвступного інструменту (ІРА) та окремих проєктів економічної допомоги, довгострокових кредитів та грантів. Наша країна зможе долучатися до різноманітних програм та ініціатив ЄС, отримувати технічну та консультативну підтримку.

Під час вебінару експерти проаналізують наявні у Європейському Союзі важелі впливу на розвиток сільськогосподарського сектора у державах – кандидатах у члени ЄС. Передусім йдеться про фонди Європейського Союзу для фінансування сільського розвитку у рамках інструменту допомоги країнам-кандидатам.

Обговорюватимуться також й виклики, які постали перед українськими аграріями з приводу її статусу кандидата у члени ЄС та матимуть місце після набуття такого членства.

Спікери детальніше зупиняться на перспективах та наслідках скасування торгових обмежень для аграрного сектору України та прогнозі перспектив зовнішньої торгівлі України з ЄС.

 

Спікери:

Іван Панкевич, д.ю.н., професор кафедри конституційного, європейського та міжнародного публічного права Зеленогурського університету (Польща)

 

Микола Пугачов, доктор економічних наук, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»