Новини

Створено електронну платформу з навчання для фінансових та кредитних дорадників

3 листопада проєкт Технічної Допомоги UAFA TA та Національний університет біоресурсів та природокористування України (НУБіПУ) за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України презентували навчальну електронну платформу єДорада для фінансових та кредитних сільськогосподарських дорадників.

Інструмент спрямований на покращення спроможності постачальників сільськогосподарських дорадчих послуг в Україні у наданні фінансових консультацій для агровиробників з метою покращення доступу їх до фінансування. Платформа створена фахівцями НУБіП України у партнерстві з Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України та за підтримки Проекту Технічної Допомоги UAFATA. За основу платформи було взято систему керування електронним навчанням LMS Moodle.

«Робота над електронною платформою розпочалася рік тому та була зумовлена необхідністю пошуку можливих рішень через пандемію COVID-19, проте нові реалії воєнного часу лише підсилили важливість впровадження подібного електронного інструменту для дорадників», – розповів Павло Костромицький, в.о. керівника проєкту Технічної Допомоги UAFA TA.

Під час презентації електронної платформи Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України наголосив на важливості подібних електронних платформ для підвищення рівня знань дорадників у сфері фінансування та кредитування. «Забезпечення доступним фінансуванням українських аграріїв, перш за все малих і середніх виробників, – є пріоритетом Уряду в цілому та Мінагрополітики зокрема. З найактуальнішого зараз – можливість отримати пільгові кредити за 5-7-9, які працюватимуть і в 2023 році. Також із наступного року запуститься Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві. Є і будуть інші програми з отримання фінансування. Але практика показує, що дуже часто фермери, які відповідають критеріям, не можуть скористатися програмами через відсутність відповідних знань. Найприкріше, коли агровиробник має в чомусь критичну потребу, може її покрити через державну або міжнародну програму, але не може нею скористатися цією можливістю через відсутність розуміння підготовки та подачі заявок і т.п.», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час презентації проекту єДорада.

На електронній платформі дорадники з фінансування та кредитування сільського господарства зможуть пройти електронний навчальний курс «Фінансово-кредитні ресурси для аграрної галузі» та отримати сертифікат про проходження курсу від НУБіП. Під час проходження курсу користувачі розглядатимуть також страхові продукти для с/г бізнесу на прикладі конкретних пропозицій від діючих страхових компаній з аналізом ризиків та вартості їх мінімізації, зможуть порівняти поточні пропозиції лізингових продуктів в Україні. У цілому курс розроблений з фокусом на практичні навички, аби дорадники могли відразу реалізувати їх на практиці у своїй роботі.

Електронна платформа реалізована у вигляді інформаційно-довідкового веб-сайту, розміщеного за веб-адресою http://fk.uafata.org.ua. Наразі на платформі єДорада завершується розміщення відеоматеріалів. Доступ для усіх бажаючих відкривається з 15 листопада 2022 року.