Новини

Як зменшити вплив війни на грунти?

На 20-ому вебінарі UAFA TA експерти обговорили питання впливу воєнних дій на екологізацію агровиробництва.

Уже рік минув після повномасштабного вторгнення і внаслідок воєнних дій третина українських земель с/г призначення є потенційно небезпечною для сільськогосподарських робіт через замінування, механічне ушкодження, фізичне та хімічне забруднення.

На стан ґрунтів впливає: падіння снарядів, замінування територій, побудова бліндажів. І в міру продовження війни рівень пошкоджень зростає через хімічні, фізичні забруднення та механічні порушення структури ґрунту.

Державна екологічна інспекція за час війни зафіксувала понад 2.3 тис. випадків шкоди, завданої довкіллю, на суму близько 1,9 трлн грн. Забруднені ґрунти можуть стати небезпечними як для населення, яке там проживає, так і для споживачів, які споживатимуть вирощену на них агропродукцію. А це вже пряма загроза продовольчій безпеці та можливостям експорту.

Експерти на вебінарі зійшлися на думці, що необхідно розробити методи оцінювання ураження земель та ухвалення рішення про очищення/рекультивацію земель чи консервацію ділянки. Адже це питання екологічної безпеки держави. Аби отримати більше інформації про вебінар, дивіться відео за лінком http://bit.ly/3Z59tIh