Написати за контактами, вказаними на сайті або зателефонувати.Наші спеціалісти зустрінуться з потенційним позичальником, розглянуть інвестиційний проект, підкажуть, які документи необхідно зібрати, і далі позичальник може звернутися до наших банків-партнерів.

Якщо у позичальника немає виручки у валюті, то прямої заборони на отримання кредиту в євро чи доларах – немає. Але у НБУ є доволі сувора оцінка кредитних ризиків, яка була введена у 2018 році. Ця модель підвищує рейтинг ризикованості такого клієнта і призводить до того, що банку доведеться сформувати більші резерви. Але якщо у клієнта де-факто є прив’язка до міжнародних ринків, він вирощує експортноорієнтовані культури, то банк може і дати кредит. На жаль, кредитна практика українська така, що через усі ці кризи в принципі на валютний ризик банки дивляться дуже консервативно.

Це банківський інвестиційний кредит. Усе те, що ви очікували від банківського кредиту – можливе і з цим проектом, тільки з нашими перевагами: зниженим відсотком (принаймні на 1%), терміном до 10 років та консультаціями Технічної Допомоги.

Проект ЄІБ «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» покликаний сприяти підвищенню конкуретноздатності українського аграрного сектору на внутрішньому та міжнародному ринках. Ідея полягає в тому, що фінансування від ЄІБ повинне створювати додану економічну вартість і не бути виключно фінансовим інструментом для позичальника. Це означає, що фінансування від ЄІБ повинне, в першу чергу, використовуватися на інвестиційні проекти, які призведуть до збільшення продуктивності виробництва та/або якості харчової продукції. Рефінансування старих кредитів, фінансування касових розривів, факторинг, купівля існуючого бізнесу і подібні проекти розглядаються як такі, що не створюють нової економічної вартості і тому не дозволені в рамках Проекту. Поповнення обігових коштів можливе в форматі «постійного обігового капіталу» і має певні обмеження, головне з яких: строк фінансування на поповнення обігових коштів не менше двох років.

Це можливо. Зверніть увагу на фінансову угоду між Україною та Європейським Інвестиційним Банком, а саме на пункт 1.13 «Повторне використання», який визначає умови такого повторного використання. Ключове обмеження полягає в тому, що кожний новий проект фінансування, навіть якщо такий проект використовуватиме фінансування ЄІБ повторно, повинен все одно бути погодженим з Міністерством фінансів та ЄІБ.

Зверніть увагу на Постанову №606 від 10 липня 2019 р., а саме на валютно-фінансові умови. Ви побачите, що Уряд України накладає наступні відсоткові ставки і комісії на вхідну ставку ЄІБ (подаємо у спрощеному вигляді, для повного і точного розуміння зверніться до Постанови 606):

  • 1 відсоток річних на користь Міністерства фінансів.
  • 0,5 відсотка річних на користь Міністерства фінансів (комісія за зобов’язаннями). Ця комісія сплачується з різниці між сумою фінансування, яку фінустанова-учасник «замовила» (це називається ліміт субфінансування), і сумою, яка була реально вибрана і спрямована на кредитування кінцевих вигодонабувачів. Простіше кажучи, чим швидше фінустанова-учасник освоїть замовлену суму фінансування, тим менше вона заплатить цієї комісії. Власне на стимулювання швидкого використання грошей і направлена ця комісія.
  • 0,5 відсотка річних на користь Укрексімбанку (комісія за управління). Зверніть увагу, що комісія ця сплачується з ліміту субфінансування. Наприклад, якщо після п’яти років участі в Програмі фінустанова-учасник отримала і видала 10 млн позичальникам, і вже повернула з них Міністерству фінансів 9 млн, весь цей час комісія за управління буде нараховуватися на суму 10 млн.
  • одноразова комісія 0,25% на користь Міністерства Фінансів (комісія за надання субфінансування).
  • одноразова комісія 0,25% на користь Укрексімбанку (комісія за підготовку).

Отже, залежно від ліміту, який був запитаний і коли він був запитаний, а також залежності від того, як швидко фінансування було використано, ефективна ставка може змінюватися.

Немає жодних обмежень чи преференцій за видами, технологіями чи матеріалами, а команда Проекту завжди надає консультації з підготовки оптимальних бізнес-планів.